W Indiach - o pobycie z dziećmi w Mysore, stolicy jogi. O rodzinie, ciele, jodze, ajurwedzie, kulturze hinduskiej, tybetańskiej, pracy z ciałem, masażu. Z punktu widzenia: artystki, bioenergoterapeutki, antropologa, rodziców, masażystów i adeptów jogi.

O nas

Dharma - Joga Ajurweda Masaże Jogiczne

TAJSKI MASAŻ JOGICZNY - AJURWEDYCZNA PRACA Z CIAŁEM

DHARMA NA FACEBOOKU

Nasza lista mailowa

Twój email


Blog > Komentarze do wpisu
KURS TAJSKIEGO MASAŻU JOGICZNEGO + JOGA, nad morzem w Kołobrzegu, 27.06-5.07.2009

KURS TAJSKIEGO MASAŻU JOGICZNEGO

- NUAT BORAN -

(50 godzin)

wakacje z jogą

27 czerwca - 5 lipca 2009, Kołobrzeg

 

Kurs Masażu Tajskiego JogicznegoZapraszamy na kurs tajskiego masażu jogicznego i wakacje z jogą. Prezentowany masaż jest związany ze stylem z północnej Tajlandii, związanym z przekazem takich mistrzów jak Pichest Boonthumme i Chaiyuth Priyasith z okręgu Chiang Mai. Szczególny nacisk jest położony na rozciągania jogiczne, wysoko fizykoterapeutyczne i rehabilitacyjne, co w głównej mierze odróżnia go od południowego stylu Wat Pho. Zajęcia jogi pomogą uczestnikom głębiej zrozumieć ideę technik rozciągających, dzięki którym masaż tajski nazwano – „jogą dla leniwych”.

Warsztat przeznaczony jest zarówno dla osób zawodowo zajmujących się masażem lub innymi formami terapii, chcących wzbogacić znane sobie techniki, jak i amatorów, chcących poznać podstawowe techniki akupresury, refleksologii, rozciągania, pracy z energią i oddechem, jakie oferuje tajski masaż jogiczny. Polecamy ten warsztat wszystkim nauczycielom jogi, tańca, sztuk walki i trenerów, aby w Kurs Masażu Tajskiego Jogicznegoskuteczny sposób pomagać swoim uczniom w pracy nad ciałem. Kurs ten to intensywna nauka prostych i niezwykle skutecznych technik radzenia sobie z napięciami, przemęczeniem fizycznym i intelektualnym, stresem, stłumionymi emocjami, przykurczami, złym samopoczuciem, stanami chorobowymi.

W trakcie kursu tajskiego masażu jogicznego będziecie mieli możliwość nauczenia się pracy w czterech pozycjach: na brzuchu, plecach, boku i w pozycji siedzącej. Techniki akupresurowej pracy na liniach energetycznych sen , pracy z energią, techniki rozciągania w płynnym i tanecznym ruchu.
Tajski masaż jogiczny to doskonała i intuicyjna praktyka, przywracająca równowagę energetyczną i psychiczną, siły fizyczne po przepracowaniu i dużym stresie. Intensywnie relaksująca i uzupełniająca ćwiczenia fizyczne. Wzmacnia i uelastycznia ciało. Może przybiera zarówno formy fizykoterapeutyczne, redukujące przykurcze, napięcia i zwiększając mobilność i zakres ruchów w stawach. MKurs Masażu Tajskiego Jogicznegooże też przybrać formę bardziej intensywną układającą klienta w różnorodność pełnych rozciągnięć. Może także stać się piękną praktyką partnerską, dążącą do harmonii oddechów, ruchów i przepływu energii pomiędzy partnerami. A także pełnym miłości i współczucia podarunkiem dla kochanej osoby po dniu pełnym pracy i stresów.
Masaż tajski to holistyczna terapia obejmująca zarówno ciało fizyczne, energetyczne oraz psychiczne i emocjonalne. Jest oparty na idei pięciu ciał, którą znajdujemy w filozofii jogi. Ten wyjątkowy styl wywodzi się z tradycji buddyjskiej i opiera się na głównym przesłaniu - miłości i współczuciu. Stanowi jedną z czterech gałęzi tradycyjnej medycyny tajskiej, przynoszącej najskuteczniejsze rezultaty. Jest niezwykłą syntezą wielu technik - nacisku, refleksologii, pracy z liniami energetycznymi, oddechem, tamowania krwi, rozciągania. Aby wykorzystać efekty tych zabiegów - masażysta używa o wiele więcej części ciała w trakcie zabiegu niż inne terapie. Podczas sesji idą w ruch dłonie, kciuki, stopy, łokcie, przedramiona i kolana. Masowana osoba jest prowadzona przez różnorodną sesję pozycji w ustawieniach - na plecach, na boku, na brzuchu i siedząc. Zabiegi przeprowadzane są na macie, rozłożonej bezpośrednio na podłodze. Masaż ten jest tak odmiennym stylem, że czasami określa się go nie mianem masażu lecz „jogą dla leniwych” prowadzonej przez terapeutę przy biernym, zrelaksowanym stanie masowanego. Klient podczas sesji masażu jest kompletnie ubrany w luźne, niekrępujące ruchy ubrania. Czas trwania odróżnia go od zachodnich standardów. Całkowity masaż ciała zajmuje 2,5 godziny. Jest to dobre minimum, aby objąć zabiegiem całe ciało.
Dla masażysty stanowi szansę do zadbania o własną sprawność fizyczną i elastyczność - pogłębia lepsze zrozumienie ciała i przybliża tradycje Wschodu. Daje możliwość oddania się kontemplacji ciała i płynnych ruchów - zamieniając techniki masażu w sztukę tańca pozycji, płynnych ruchów, oddechu i kontemplacji.
Warsztaty są wspaniałą okazją do poznania i rozwinięcia pracy z ciałem. Z całego serca polecam zapoznanie się z tą praktyką, która jest pięknym i intensywnym narzędziem usuwania różnego rodzaju bólów, napięć, stresów, sztywności itp. w zaciszu domowym i profesjonalnych gabinetach masażu.


STYL: Tajski masaż jogiczny wywodzi się z północnego stylu tradycyjnego masażu tajskiego, związanego z ośrodkiem w Chiang Mai. W tym stylu położono szczególny nacisk na techniki rozciągające, co odróżnia go od południowego stylu Wat Pho z Bangkoku, skoncentrowanego z kolei na głębszą akupresurę. Dodatkowo w latach 60. odradzająca się tradycja masażu tajskiego skłoniła mistrzów północnej linii przekazu do uzupełnienia swego stylu technikami rozciągającymi, pochodzącymi z południowej tradycji. Styl i przebieg masażu różni się nie tylko ze względu na związek z przekazem północnym czy południowym. W samym Chiang Mai style różnią się od szkoły do szkoły. Każdy z praktykujących dodatkowo dodaje własne motywy, swój własny unikalny styl, wyrażający osobowość i ducha. Osobiście miałem to szczęście, aby rozwijać praktykę u boku nauczycieli i praktykujących, którzy traktowali ten masaż jako sztukę - sztukę tajskiego masażu jogicznego. Wyraża się ona w płynności przebiegu masażu, integracji biomechaniki praktykującego i układania klienta w różnorodności pozycji. Składa się na dynamiczną strukturę sekwencji wykonywanych w medytacyjnym nastawieniu, w której można odnaleźć elementy tanecznej płynności tai chi, dynamicznyh i intensywnych rozciągnięć jogicznych asan oraz pełnej skupienia pracy z oddechem i energią. (więcej...)

 

Program zajęć:

27 czerwca - 5 lipca 2009

  • 8:30 - 14:00 kurs masażu
  • 19:00- 20:30 (pn,śr,pt) - zajęcia jogi

Cena: 2000 pln

Możliwość dalszej nauki na zawansowanym kursie tajskiego masażu jogicznego (20 godzin). Termin będzie ogłoszony wkrótce.

Liczba uczestników jest ograniczona. Gwarancją rezerwacji miejsca w grupie jest zgłoszenie i wpłacenie 30% zaliczki (600 pln) do 22 lipca:

Zajęcia odbywają się w naszym centrum "Dharma" - Zygmuntowska 21, Kołobrzeg. Nasze centrum jest położone na Wyspie Solnej nad brzegiem rzeki Parsęty, tuż przy źródle wody solankowej i porcie jachtowym. To ponad 100 metrów kwadratowych sali i gabinet masażu w estetycznej i wygodnej aranżacji. Nie organizujemy noclegów i wyżywienia. W pobliżu szkoły znajduje się wiele prywatnych kwater do wynajęcia, ośrodków wypoczynkowych i hoteli w każdym standardzie, co umożliwia zakwaterowanie na każdą kieszeń od 30pln (więcej...). Warto rezerwować pokoje z dużym wyprzedzeniem. Zainteresowanym wysyłami listę z kwaterami w pobliżu szkoły. Poza proponowanym przez nas programem dysponują państwo wolnym czasem. Kołobrzeg jest miastem kultury (więcej...). W ciągu wakacji odbywa się wiele imprez kulturalnych i plenerowych. Zainteresowani mogą sprawdzić letni program imprez miejskich (więcej...).

piątek, 05 czerwca 2009, jogamasaz

Polecane wpisy